Dzień Wspólnoty w Koszalinie

Bartek Marszałek z Elbląga wziął niedawno udział w dniu wspólnoty Ruchu Światło-Życie, który miał miejsce w Koszalinie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją Bartka.

 

Dni wspólnoty to czas kiedy wspólnoty Ruchu Światło – Życie (Oazy) z wielu miast spotykają się, aby przez dwa dni wspólnie się modlić, w grupie rozważać Boże Słowo, razem uwielbiać Pana i widzieć radość na twarzach młodych ludzi, cieszących się z życia w Duchu Świętym. Człowiek staje się wtedy bogatszy o niesamowite doświadczenie wspólnoty młodych ludzi, przyjaciół, którzy jak perły w naszyjniku rozświetlają się jeszcze znaczniej gdy są razem, a to światło mogą potem nieść światu.

Miałem ogromną przyjemność uczestniczyć w takich Dniach Wspólnoty 15-16.12.2018r w Koszalinie. Tematem był wzrost w wierze, jako dzieło Boga i człowieka. Wszystko rozpoczęło się w piątek wieczorem kiedy odbyła się celebracja Sakramentu Pokuty i Pojednania, której celem było otwarcie naszych serc na treści kolejnego dnia. Następnie zostaliśmy rozdzieleni na noclegi do osób z Koszalińskiej Oazy.

Sobotę rozpoczęliśmy od modlitwy kościoła złożonej z psalmów, jutrzni. W następnej kolejności wysłuchaliśmy katechezy o. Bartłomieja, dzięki której uświadomiliśmy sobie m.in., że nasza wiara musi być dynamiczna oraz, że aby Bóg mógł w nas rozwinąć wiarę, musimy mu na to pozwolić i zgodzić się działać. Kolejnym punktem były spotkania w mniejszych grupach, gdzie razem z animatorem rozważaliśmy Słowo Boże, w oparciu o tematy takie jak: czym jest rozwój chrześcijańskiego życia, kto jest jego sprawcą, co z tym dalej robić i co nam w nim pomaga, a co przeszkadza. Bogactwo wniosków do których doszła każda grupa mogliśmy potem przedstawić pozostałym członkom wspólnoty. Centralnym i najważniejszym wydarzeniem była jednak Eucharystia. To dzięki niej zostaliśmy ożywieni do wprowadzenia w życie tego o czym się dowiedzieliśmy.

Dni Wspólnoty odbywają się cyklicznie co kilka miesięcy. Są niesamowitym wydarzeniem integrującym młodych i otwierającym nowe znajomości oraz przyjaźnie. Jednak Oaza żyje i rozwija się także w naszej diecezji. W Elblągu i okolicach znajdują się wspólnoty oazowe, które z otwartymi ramionami zapraszają wszystkich młodych ludzi. Wspólnota daje wzrost,  radość oraz naukę życia chrześcijańskiego. Daje także pewność, że nie jest się samemu w wierze na świecie. Jeżeli więc pragniesz rozwijać swoją wiarę i spotkać ludzi, którzy pragną tego samego, przyjdź, zapraszamy!

 

A oto wspólnoty Oazy działające w naszej diecezji:

– przy kościele św. Mikołaja (Elbląg)

– przy kościele św. Jerzego (Elbląg)

– przy kościele bł. Doroty z Mątów (Elbląg)

– przy kościele św. Brunona (Elbląg)

– przy kościele Matki Bożej Królowej Polski (Elbląg)

– przy kościele św. Pawła Apostoła (Elbląg)

– przy kościele bł. Jerzego Matulewicza (Pasłęk)

– przy kościele św. Jana Apostoła i Ewangelisty (Zalewo)

– przy kościele św. Anny (Sztum)

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

 

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *