Rok formacyjny Ruchu Lednickiego za nami – pisze Asia Baszuro

Lednica 2018

Wraz z rozpoczęciem wakacji wspólnoty  młodzieżowe skończyły kolejny  rok formacji. Nie inaczej  było w przypadku elbląskiego Ruchu Lednickiego.

 

W tym roku wspólnota, dzięki pomocy Bożej, otrzymała duszpasterza ks. Marka Piedziewicza, a tym samym zaczęła funkcjonować w nowym miejscu, przy parafii katedralnej. Co tydzień, w czwartki po Mszy Świętej gromadziliśmy się w salce, gdzie odbywały się modlitwy i  były omawiane  tematy spotkań zaczerpnięte z podręcznika Tropy Lednickie. Na spotkaniach nie zabrakło również czasu na poważną jak i luźną dyskusję.

Dużo czasu,w tym roku poświęciliśmy  na omówienie poszczególnych części  Eucharystii. To pomogło stać się bardziej świadomym tego,  w czym  uczestniczymy i co się dzieje w trakcie Mszy Świętej.

Przeżywaliśmy też wspólnotowe  Msze Święte i  nabożeństwa. Nie zabrakło również czasu na integrację taką, jak: wspólne  wyjazdy oraz gry i zabawy, „wypad na kepsa”, czy noc filmową. Najważniejszym wyjazdem, był oczywiście wyjazd na pola lednickie.

Ruch Lednicki brał też czynny udział w listopadowych rekolekcjach dla młodzieży na hali. Uczestniczył również   w parafialnych zbiórka pieniężnych (np. rozprowadzając palmy wielkanocne)  oraz był współorganizatorem  jednego z czuwań dla młodzieży diecezji elbląskiej.

To wszystko sprawia, że można stwierdzić, że to był dobry rok. Do zobaczenia we wrześniu. Zapraszamy!!!

 

Joanna Baszuro

 

A oto kilka zdjęć ukazujących rożne wydarzenia, w jakich uczestniczył nasz RL:

Ruch Lednicki Ruch Lednicki Ruch Lednicki Ruch Lednicki Ruch Lednicki Ruch Lednicki Ruch Lednicki Ruch Lednicki Ruch Lednicki

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *