W wirtualnym świecie istnieje wiele treści, które wciągają młodych ludzi. Jest tam jednak dużo dobrych rzeczy, które służą ich wzrastaniu.

Zapraszamy Cię do zapoznania się z 10 religijnymi aplikacjami na smartfony. Każda z nich niesie w sobie konkretne dobro.

Może i Ty znajdziesz coś, dla siebie?

 

Pismo Święte

To aplikacja, która pozwoli Ci mieć Biblię cały czas przy sobie. Znajdziesz w niej czytania liturgiczne na każdy dzień, godziny brewiarzowe i modlitwy. Przede wszystkim możesz czytać Biblię i znajdować te jej fragmenty, których potrzebujesz. Więcej informacji nt aplikacji znajdziesz w opisie.

 

Modlitwa w drodze

Ma za zadanie pomóc Ci w życiu Słowem Bożym. Codziennie możesz wysłuchać medytacji nad Ewangelią z danego dnia. To propozycja dla każdego, kto chce słuchać Boga. Można z niej korzystać w ciszy domu lub kościoła, a nawet będąc w podróży, jadąc komunikacją miejską czy gdzieś idąc. Wiecej informacji nt aplikacji znajdziesz na stronie internetowej.

 

SMS z Nieba

Ta aplikacja dostarczy Ci w różnych godzinach dnia krótkich fragmentów Słowa Bożego. Wysyła także ciekawe cytaty różnych świętych. Więcej informacji  w opisie.

 

Katechizm Kościoła Katolickiego

Dzięki tej aplikacji możesz nosić w telefonie księgę mającą ponad 700 stron. Aplikacja umożliwia wyszukiwanie treści Katechizmu według słowa-klucza. Więcej informacji na stronie internetowej.

 

Laudate

To międzynarodowa aplikacja. Można ją ściągnąć zarówno w języku angielskim jak i polskim. Jej menu służy ułatwieniu modlitwy oraz zapoznania się z bogatym nauczaniem Kościoła katolickiego. Więcej informacji w opisie.

 

Prayo

Jeśli jesteś w podróży i chcesz znaleźć kościół, do którego możesz pójść na Mszę świętą – to idealna propozycja dla Ciebie.

 

Mszał Rzymski dla katolików

Aby głębiej przeżywać liturgię Mszy świętej, trzeba w niej uczestniczyć świadomie i z zaangażowaniem. Lepszemu przygotowaniu do liturgii może więc służyć aplikacja Mszał Rzymski.

 

Rachunek Sumienia

Z kolei dobry rachunek sumienia ułatwia aplikacja pod tym właśnie tytułem. Korzystanie z jej pomocy może pomóc w lepszym przygotowaniu się do sakramentu pokuty i pojednania.

 

Adoptuj Życie

Dzięki tej aplikacji łatwiej będzie przeżywać podjętą Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Aplikacja zawiera szereg modlitw, zdjęcia USG czy dźwięk bijącego serca dziecka będącego w łonie mamy. Stopniowo informuje też o kolejnych etapach rozwoju człowieka od momentu poczęcia.

 

Pray for the Pope

To aplikacja anglojęzyczna. Dzięki niej można włączyć się w ogromną wspólnotę chrześcijan, którzy każdego dnia wspierają modlitwą następcę Świętego Piotra.