Oaza Modlitwy w Hartowcu – relacja Michaliny Rozbickiej

W dniach 12-14 października 2018 roku w diecezjalnym ośrodku rekolekcyjnym w Hartowcu odbyła się Oaza Modlitwy Ruchu Światło-Życie diecezji Elbląskiej.

 

Głównym tematem rekolekcji było zagadnienie młodości Maryi,w oparciu o objawienia świętej mistyczki Katarzyny Emmerich. Dzięki konferencjom naszego moderatora – ks. Kajetana Jakubowskiego, mogliśmy przenieść się w wyobraźni do starożytnej Jerozolimy i poznać codzienne życie najważniejszej Kobiety w historii Zbawienia świata, od Jej narodzin, aż do Zwiastowania. Centralnym punktem każdego dnia była Msza Święta, gdzie karmieni Słowem i Ciałem Chrystusa otrzymywaliśmy siłę i Łaskę do dalszej drogi formacji serca. Stale towarzyszyła nam także modlitwa za trwający w Watykanie Synod Biskupów, dotyczący młodzieży.

Drugiego dnia rekolekcji wyruszyliśmy w parach na wyprawę otwartych oczu, na której w otoczeniu natury i ciszy mogliśmy ze sobą porozmawiać, pomodlić się za siebie nawzajem, zafascynować się sobą i Bogiem, który w nas jest. Ten wyjątkowy czas rekolekcji pozwolił naszej wspólnocie bardziej poznać Maryję, pokorę i cichość Jej serca, które nie lękało się otworzyć na Zbawienie oraz zrozumieć,w jaki sposób mamy stawać się człowiekiem na wzór Niepokalanej w prostym, codziennym życiu.

Michalina Rozbicka

 

Miejmy nadzieję, że już niebawem pojawi się galeria zdjęć z tego wspaniałego wydarzenia! 🙂

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *