Relacja Asi Baszuro z sobotniego czuwania

Asia Baszuro relacjonuje dla mdelblag.pl przebieg sobotniego spotkania młodzieży:

W ostatnią sobotę (17 lutego), w  elbląskim Wyższym Seminarium Duchownym, odbyło się czuwanie dla młodzieży z całej diecezji.  Tematem  tego spotkania była rodzina. Małżeństwo jako sakrament, do którego Bóg powołuje kobietę i mężczyznę.

 To było pierwsze takie wydarzenie po kilkuletniej przerwie. Wzięła w nim udział młodzież  z różnych wspólnot z całej diecezji wraz ze swoimi duszpasterzami. Czuwanie trwało od godz. 20 do północy. Odbyło się w elbląskim Seminarium. Pomysłodawcą i współorganizatorem  czuwania był ks. Marek Piedziewicz.

Poprowadził je natomiast ks. Marcin Marciniak.  Podczas tego szczególnego czasu posługiwały modlitwą wstawienniczą i rozmową nt. małżeństwa i relacji rodzic-dziecko, małżeństwa z domowego kościoła. Ważną rolę w kwestiach organizacyjnych i technicznych odegrał  KSM z par. św. Rafała w Elblągu

W modlitewną atmosferę, wprowadził wszystkich uczestników czuwania, Młodzieżowy Zespół Diecezjalny, który pod przewodnictwem Radosława Urbankiewicza , przez cały wieczór animował śpiew.

Wysłuchać  można było świadectwa Michała i Ani, małżeństwa z 15- letnim  stażem, rodziców 6-ciorga dzieci . Opowiedzieli oni o swojej drodze do małżeństwa, o samym małżeństwie jak i o rodzicielstwie. Później w grupach dzielenia młodzież odpowiedziała na pytania: Czy planuję w założyć rodzinę? Jaka ona będzie? Czy Bóg i wiara mają wpływ na rodzinę?

Ważny puntem programu, była adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty i pojednania. Czuwanie zakończyło się Mszą Świętą sprawowaną w intencjach, które złożyła młodzież.

Joanna Baszuro

Może i Ty zechcesz powiedzieć o swoich przemyśleniach po sobotnim spotkaniu? Zachęcam do dzielenia się nimi w komentarzach 🙂

 

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *