Relacja Kacpra Gwóździa z czuwania maturzystów

Minęło już kilka dni od nocnego czuwania maturzystów na Jasnej Górze. Więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy TU. Zachęcamy jednak do zapoznania się z relacją Kacpra Gwóździa, jednego z uczestników tego spotkania:

 

W ostatni piątek lutego odbyło się w Częstochowie, na Jasnej Górze, Czuwanie Maturzystów Diecezji Elbląskiej. W tym spotkaniu udział wzięła młodzież z klas maturalnych m.in. z Morąga, Malborka czy z Elbląga.

Czuwanie rozpoczął Apel Jasnogórski o godzinie 21:00, na którym przedstawiliśmy Maryi nasze prośby i błagania. Wszystko to odbywało się pod przewodnictwem Jego Ekscelencji, Biskupa Elbląskiego Jacka Jezierskiego.

Podczas tego modlitewnego wydarzenia można było skorzystać z najpiękniejszego sakramentu, jakim jest sakrament pokuty i pojednania. Tegoroczne czuwanie poprowadziła wspólnota Młodzi – Młodym. Mogliśmy wysłuchać kilku świadectw o tym, jak ‘dotrzeć’ do Pana Boga. Dowiedzieliśmy się, jak członkowie z tej ekipy dotarli do domu Ojca – Kościoła. Wszystko było przeplatane pieśniami i animacjami, które pozwoliły nam się lepiej zintegrować.

Jednym z ważniejszych punktów programu tego czuwania była adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której odbyło się uwielbienie i wyznanie Jezusa Chrystusa jako naszego Pana i Zbawiciela. Ostatnim punktem programu była Msza święta sprawowana przez Biskupa Elbląskiego Jacka Jezierskiego i kapłanów, którzy przyjechali wraz z młodzieżą na czuwanie.

Osobiście polecam to wydarzenie każdemu przyszłemu uczniowi klasy maturalnej! Przyjedźcie do Częstochowy w 2019 roku. Warto!

 

Kacper Gwóźdź

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *