Relacja Michaliny Rozbickiej z Dnia Wspólnoty ruchu Światło-Życie

17 marca 2018 roku w parafii bł. Doroty z Mątów w Elblągu odbył się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

Głównym tematem spotkania było zagadnienie ‘wody żywej’, która została wlana w nasze serca w dniu chrztu, a jej źródło możemy odnaleźć w Jezusie Chrystusie. Opieraliśmy się w rozważaniach na fragmencie Pisma Świętego z Ewangelii wg św. Jana: „Każdy, kto pije wodę, znów będzie pragnął. Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem tryskającym ku życiu wiecznemu” (J 4, 13-14).

Tuż po zawiązaniu wspólnoty w temat dnia wprowadził nas moderator diecezjalny, ks. Maciej Ruciński. Następnie pracowaliśmy w grupach, zagłębiając się we fragmenty Słowa Bożego, które nawiązywały do mocy sprawczej wody w życiu każdego chrześcijanina. Wszystkie wnioski i ubogacające refleksje każda z grup miała okazję przedstawić na wspólnym spotkaniu podsumowującym naszą pracę.

Najważniejszym punktem Dnia była Msza Święta, podczas której, podobnie jak ewangeliczna Samarytanka, mogliśmy spotkać się z Jezusem, który czekał na każdego z nas. Tuż po Mszy odbyła się agapa, na której jeszcze mocniej mogliśmy poczuć jedność i miłość wylaną przez Ducha Świętego na naszą wspólnotę.

Ten wyjątkowy Dzień pozwolił nam jeszcze ściślej zrozumieć tajemnicę wody żywej, która oczyszcza serce każdego wierzącego i doświadczyć, że Bóg pragnie ponownie nas zaprosić, byśmy zaczerpnęli ze zdroju Bożej Łaski.

Michalina Rozbicka

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Marceliny Podsiadło i Mikołaja Jakubika

Światło-życie Elbląg Światło-życie Elbląg Światło-życie Elbląg

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *