Sztumska Oaza zakończyła rok formacji – relacja Dominiki Urbańskiej

Oaza Sztum

16.06.2018r. odbyła się Msza Święta dziękczynna za cały rok formacyjny Ruchu Światło-Życie w parafii św. Anny w Sztumie. Przy stole Eucharystycznym dziękowaliśmy za wszystkie łaski i doświadczenia dane nam przez Boga oraz prosiliśmy o dalszy rozwój oazy w naszym dekanacie.

 Pod okiem moderatora, ks. Kajetana Jakubowskiego, działają grupy: Dzieci Bożych, młodzieżowa u kręgi Domowego Kościoła (małżeństwa). W tym roku powstała też grupa oazy dorosłych i formuje się drugi krąg małżeństw.

 Tradycją stały się spotkania w piątek co dwa tygodnie po wieczornej Mszy Św. Większość z nas udziela się w służbie liturgicznej bądź muzycznej. Spotykamy się, by wspólnie odprawiać nieszpory i słuchać tego, co ma nam do przekazania Bóg poprzez innych ludzi. Wyjeżdżaliśmy na czuwania młodzieży w Elblągu oraz nie przegapiliśmy spotkania na Polach Lednickich.

Oaza w naszej parafii to nie tylko modlitwa, ale również dobra zabawa. Wystarczy powiedzieć o wspólnym Sylwestrze oraz balu andrzejkowym i karnawałowym. W dwa tygodnie zorganizowaliśmy koncert zbierając pieniądze na rekolekcje weekendowe.

Żegnając radośnie rok formacyjny pod hasłem „Sługa Niepokalanej” czekamy na rok „Młodzi w Kościele.” Jesteśmy pokoleniem, od którego zależy przyszłość!

Dominika Urbańska

Oto kilka zdjęć ukazujących powyższe  wydarzenia:

Oaza Sztum Oaza Sztum Oaza Sztum Oaza Sztum Oaza Sztum Oaza Sztum Oaza Sztum:

 

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *