NAZWA

Duszpasterstwo Młodzieży Dekanatu Sztum: Oaza Sztum – Malbork

PARAFIA

Par. pod w. św. Anny w Sztumie

OPIS

Duszpasterstwo młodzieży w naszym dekanacie obejmuje wiele pomniejszych grup: młodzieżowe grupy wolontariackie, młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania, cztery grupy formacyjne Ruchu Światło-Życie (Oazy: podział jest zależny od wieku i ukończonych stopni rekolekcji), młodych lektorów, pielgrzymów grupy pielgrzymkowej “Zantyr Sztum”.

Każda z tych grup ma swoją własną formacje i podejmowane w związku z nią inicjatywy, jednak stanowią one wszystkie żywe tkanki młodego Kościoła naszej okolicy. W związku z tym co 2 piątek mają miejsce wspólne spotkania formacyjno-rekreacyjne, w których mogą brać udział wszyscy. Dzięki temu poszczególne grupy nawzajem się wspierają, ubogacają i tworzą jedną wspólnotę wspólnot.

Każde tzw. spotkanie piątkowe zaczyna się wspólnymi nieszporami po których za każdym razem podejmowane są różne tematy i związane z nimi zajęcia, co powoduje, że każde spotkanie jest jedyne w swoim rodzaju. Średnio w tych spotkaniach bierze udział ok. 30 osób. Odbywają się po wieczornej Mszy świętej w Domu Parafialnym przy ul. Związku Jaszczurczego 5.

Młodzież często podejmuje wspólne inicjatywy takie jak; prowadzenie Apeli Jasnogórskich w pierwsze soboty miesiąca, organizowanie koncertów tematycznych i bezalkoholowych zabaw karnawałowych, wyjazdy na ogólnopolskie spotkania młodzieży na polach Lednicy itp.

TERMIN I MIEJSCE SPOTKAŃ

Co drugi piątek ok. godz. 19.00 mają miejsce tzw. spotkania ogólne. Spotkania formacyjne nie mają stałych terminów z powodu, że ich uczestnicy są nie tylko z Sztumu, ale także i okolic.

Wyjątek stanowi grupa formacyjna starszej młodzieży (pełnoletni, studenci lub młodzież pracująca do 30 roku życia), która swoje spotkania ma w każdy czwartek ok godz. 19.30 w Górnych salkach Domu Parafialnego przy ul. Zw. Jaszczurczego 5.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do kościoła św. Anny o godz. 21.00 na Apel Jasnogórski prowadzony przez młodych pielgrzymów grupy pielgrzymkowej “Zantyr Sztum”.

Wszelkie komunikaty, zdjęcia ze spotkań i podejmowanych inicjatyw można znaleźć na grupie facebookowej Oaza Sztum-Malbork https://www.facebook.com/groups/1659102974342034/

OPIEKUN GRUPY

Ks. Maksymilian Ślizień

LIDERZY

Michał Wróblewski

michalek18781878@wp.pl

GALERIA ZDJĘĆ